W najbliższym czasie

CHOINKA 2023

Mamy przyjemność zaprosić Wszystkich Harcerzy, Zawiszaków, Rodziców i Przyjaciół Szesnastki na tegoroczną Choinkę, która odbędzie się w sobotę, 28 stycznia o godzinie 10:00 w Szkole Podstawowej nr. 175 im. Heleny Marusarzówny przy ulicy Trzech Budrysów 32.

Podczas Choinki przewidujemy uroczysty apel, program artystyczny, kawiarenkę, pokaz filmów oraz dystrybucję kolejnego wydania “Sulimczyka”. Zachęcamy do zapisania w kalendarzach i przekazania Wszystkim Szesnastkowym przyjaciołom.

Podaj KRS Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej: 0000057720
W polu cel szczegółowy wpisz kod Szesnastki: MAZ-16-WDH

ZIMOWISKO 2023

Tegoroczne zimowisko obywa się w terminie 11-19 lutego 2023 r. w OW Wierna w Bocheńcu.

Dane dotyczące składki programowej:
Koszt: 1100 zł
Konto: 05 1020 1026 0000 1702 0554 8898
Tytuł przelewu: Składka Programowa Imię i Nazwisko(uczestnika) - kod jednostki - Zimowisko 2023

Kody jednostek: 

 • Grunwald- 16GRU
 • Sulima- 16SUL
 • BZO- 16BZO
 • SC- 16SC

Przykładowy tytuł: Składka Programowa Aleksander Koszałka - 16BZO- Zimowisko 2023.

Ważne aby wpisać właściwy tytuł! W przeciwnym razie będą potrzebne oświadczenia o błędnym tytule.

Dane do przelewu:

Okręg Mazowiecki ZHR
ul. Ursynowska 36/38
02-605 Warszawa
NIP: 113-22-82-295

Terminy wpłat:

 1. rata do 23 grudnia - 350 zł
 2. rata do 10 stycznia - 400 zł
 3. rata do 30 stycznia - 350 zł

KPH i "cegiełka" na Szesnastkę

Drodzy Rodzice Zuchów i Harcerzy, Zawiszacy oraz Przyjaciele Szesnastki. W ślad za zaproszeniem, które harcerze przesłali nam wszystkim, do wzięcia udziału w obchodach 110-lecia powstania Warszawskiej Szesnastki, chcielibyśmy Państwa zachęcić do dołączenia do akcji zbierania funduszy na remont siedziby Szesnastki przy pl. Baśniowym. Prace remontowe trwają już kilka lat, część z nich wykonali sami harcerze, w niektórych pomagali ich rodzice i Zawiszacy. Na obecnym etapie potrzebne jest zebranie funduszy m.in. na dokończenie robót przy instalacjach, dzięki którym zuchy i harcerze będą mogli korzystać z łazienki i aneksu kuchennego oraz antresoli, która pomieści sprzęt harcerski.

W trakcie spotkania 7 listopada będziemy rozprowadzać, w porozumieniu ze szczepowym, okolicznościowe cegiełki, które będzie można nabyć za 16zł lub 110zł. Zachęcamy do dołączenia do tej akcji! Cały dochód będzie przeznaczony na dokończenie prac remontowych i umożliwienie naszym synom jak najszybszego, pełnego korzystania z siedziby.

Zbieranie funduszy na remont siedziby i wsparcie działalności Szczepu jest jednym z głównych zadań tworzącego się Koła Przyjaciół Harcerstwa przy Szesnastce. Będziemy Państwa informować o dalszych działaniach KPH i zachęcać do włączenia się w jego prace.

Koło Przyjaciół Harcerzy przy Warszawskiej Szesnastce

Kapituła Stopnia Harcerza Rzeczypospolitej

Jeśli chcesz otworzyć u nas próbę, to napisz maila na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Propozycje prób otwarcia prosimy przesyłać  do poprzedzającego Kapituły. Wtedy ustalimy termin spotkania:

Pamiętaj, aby w próbie znalazły się minimalnie następujące zadania:

 • rozwój zawodowy (czy już wiesz co chcesz w życiu robić? poszukaj w trakcie próby, albo doskonal to co już potrafisz)
 • rozwój pasji (osiągnij mistrzostwo w tym co kochasz)
 • rozwój duchowy (wniknij w głąb siebie, i rozwiń się duchowo i religijnie)
 • służba (wyjdźmy na zewnątrz, róbmy coś dla innych)

Zapoznaj się też z sylwetką HR’a: www.harcerze.zhr.pl/docs/259

A A A

Drogi Przyjacielu!

Jeśli już jesteś zdecydowany wstąpić do 16WDH - kliknij tu!

Jeszcze się wahasz? Przeczytaj!

Jeśli masz 12 – 18 lat i zastanawiasz się, nad tym, jak spędzić kolejne wakacje czy ferie zimowe, co robić w soboty i niedziele, czym zająć się po południu lub wieczorem w dniu, w którym wcześniej wracasz ze szkoły, a nauczyciele nie każą przepisywać ci w domu książki telefonicznej albo encyklopedii „Britanica", albo 

Jeśli masz 12 – 18 lat i szukasz przyjaciół, serdecznych kolegów, z którymi można pogadać o wszystkim, pouprawiać jakiś sport, pójść do kina na ciekawy film, albo na koncert gwiazdy rocka, country, bluesa czy innego równie miłego uchu gatunku muzyki, albo 

Jeśli masz 12 – 18 lat i chcesz zaznać niezapomnianych przygód, wędrówek po Polsce i zagranicy, rajdów pieszych i rowerowych, zasmakować w życiu „leśnych ludzi", sprawdzić się w prawdziwej „szkole przeżycia", a wszystko to z dala od domu, bez pomocy rodziców, protekcji starszego brata, wsparcia nauczycieli i dodatkowo – według wymyślonego przez ciebie i twoich kolegów planu, albo wreszcie, 

Jeśli masz 12 – 18 lat i fascynuje cię historia i tradycja, wyrobiłeś lub dążysz do wyrobienia w sobie twardego charakteru w oparciu o wypracowane przez pokolenia ideały służby i braterstwa, a jednocześnie nie boisz się odpowiedzialności za swoje słowa i czyny, to 

WIEDZ, ŻE JEST MIEJSCE W SAM RAZ DLA CIEBIE. 

ZAPRASZAMY CIĘ DO WSTĄPIENIA W SZEREGI 16 WARSZAWSKIEJ DRUŻYNY HARCERZY IM. ZAWISZY CZARNEGO. 

Jest to drużyna męska, założona w 1911 roku i działająca nieprzerwanie do dziś. Funkcjonujemy w strukturach Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej (ZHR). 

Przygoda, wędrówki, grono wypróbowanych przyjaciół, rozwój fizyczny, duchowy i intelektualny – to wszystko jest na wyciągnięcie ręki, a właściwie na naciśnięcie klawisza.  

Czekamy na ciebie i twoich kolegów! Zapoznaj się z historią i dokonaniami naszej Drużyny. Sprawdź, dlaczego 16 WDH jest lepsza, niż inne na pierwszy rzut oka „atrakcyjniejsze" organizacje. Pomyśl, zastanów się, poradź rodziców albo napisz do nas. Odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące naszej Drużyny. 

NIE WAHAJ SIĘ! PODEJMIJ MĘSKĄ DECYZJĘ!
WSTĄP DO 16 WDH - Kliknij tu!